Kinkiety techniczne

Kinkiety techniczne należą do grupy tak zwanego oświetlenia technicznego. Czym charakteryzuje się ten typ oświetlenia? Dlaczego jest tak popularne? Gdzie najlepiej się sprawdza i jak je zaaranżować? Sprawdzamy to w tekście poniżej. 

Kinkiety techniczne – niezbędne w przestrzeni biurowej

Kinkiety techniczne są najbardziej doceniane w przestrzeni biurowej. To tam oświetlenie typu technicznego jest najchętniej używane. 

Oświetlenie techniczne charakteryzuje się skąpymi właściwościami dekoracyjnymi. Lampy techniczne skupiają się na swojej głównej funkcji, jaką jest oświetlanie przestrzeni w sposób jak najbardziej optymalny i korzystny dla wzroku i koncentracji.

Oprawy techniczne są minimalistyczne i proste w formie. Zazwyczaj przyjmują nierzucającą się w oczy kolorystykę i subtelny kształt. Wtapiają się w tło, jakim jest sufit lub ściana i nie stanowią ozdoby wnętrza.

Do niedawna były wykorzystywane wyłącznie w biurach, gdzie niezbędne jest dobrej jakości światło. Firmy decydowały się na zastosowanie technicznych opraw, aby pozytywnie wpłynąć na jakość pracy pracowników i nie dekoncentrować ich nadmiernymi dekoracjami. 


Co wyróżnia kinkiety techniczne?

Kinkiety techniczne są nieocenione tam, gdzie zależy Ci na zachowaniu minimalizmu we wnętrzu. Sprawdzają się, gdy chcesz, by lampy dopasowywały się do przestrzeni i nie przytłaczały jej. 

Można powiedzieć, że kinkiety techniczne powoli wychodzą ze swojego stałego stanowiska w biurach i wkraczają też do mieszkań prywatnych. 

Nasze kinkiety marki Leds dzięki swojej uniwersalnej formie prezentują się fantastycznie w przestrzeni służbowej, lokalach usługowych, ale również we wnętrzach prywatnych.

W zależności od potrzeb i wystroju możesz zdecydować się na:

Owalne modele polecamy, gdy wnętrze ma łagodny charakter i nie przeważają w nim linie proste. Daje to subtelny efekt przyjazny oku. Fantastycznie prezentuje się tam, gdzie chcemy się zrelaksować i odpocząć, na przykład w domu lub lokalu usługowym.

Prostokątny model sprawdza się w biurach i wszędzie tam, gdzie wystrój jest bardziej wyrazisty. Taki kinkiet świetnie odnajdzie się w tego typu przestrzeni.

Napisz do nas, jeśli potrzebujesz więcej informacji. Chętnie doradzimy Ci w zakupach i pomożemy w wybraniu najlepszego kinkietu technicznego.