Słupki ogrodowe

Lampy ogrodowe słupki

Dobrze oświetlony ogród jest bezpieczną i piękną przestrzenią. Za pomocą odpowiedniego oświetlenia sprawisz, że nocny spacer krętymi ścieżkami przestanie być wyzwaniem. Niektóre modele słupków ogrodowych służą jako dekoracja, więc dzięki nim wyjątkowo zaaranżujesz przestrzeń. 

Jeśli masz ogród i zastanawiasz się, jakie elementy funkcjonalne i ozdobne powinny się w nim znaleźć, koniecznie sprawdź nasze propozycje lamp ogrodowych - słupków.

 

Lampy ogrodowe  w kształce słupków

Oświetlenie zewnętrzne w postaci słupków ogrodowych to praktyczny dodatek do przydomowego krajobrazu, ale też estetyczne uzupełnienie scenerii. 
Lampa ogrodowa słupek, ma różne oblicza: może być niepozorna i niska, jak również dekoracyjna i okazałej wielkości. Szeroki wybór lamp pozwoli Ci na wybranie takiej, która wyrazi Twój temperament i poczucie stylu.
Niskie słupki zewnętrzne sprawdzą się, jeśli masz do urządzenia niewielki obszar. Wyższe i bardziej rozbudowane lampy wybierz, gdy szukasz wyrazistych dodatków, które zwracają uwagę. 

Słupki ogrodowe – funkcje

Lampy ogrodowe słupki, tradycyjnie oświetlają ścieżki po zmroku i ułatwiają przechadzanie się po ogrodzie. Możesz też dobrać je do ozdobienia wybranych części ogrodu lub oświetlenia dekoracji, które warto zaakcentować po zachodzie słońca.
Podstawowe funkcje lamp słupków to:

  • funkcja praktyczna, czyli oświetlenie ścieżek i trudno dostępnych miejsc,
  • dekoracyjna, czyli wyróżnienie niebanalnych elementów ogrodu.

Rodzaje słupków ogrodowych zewnętrznych

Słupki ogrodowe zewnętrzne możemy podzielić ze względu na ich formę i kształt oraz wielkość. Wszystkie te cechy mają wpływ na to, jak lampa-słupek będzie prezentować się w Twoim ogrodzie  i czy będzie odpowiednio funkcjonalna. 
Rozwiązania proste, bez zastosowanych ozdób i dekoracji, sprawdzą się, jeśli chcesz po prostu oświetlić ścieżkę. 

 

Lampy ogrodowe słupki - dekoracje zewnętrzne

A co jeśli masz ochotę zaszaleć i użyć słupka ogrodowego jako dekoracji samej w sobie? Nic prostszego: proponujemy oświetlenie w kształcie małych latarni lub przypominających kule. Takie lampy ogrodowe same staną się ozdobą Twojego ogrodu zarówno w dzień jak i w nocy.

Próbuj łączyć słupki z innymi rodzajami oświetlenia. Sięgnij także po: