Plafony

Lampy zewnętrzne plafony

Zapewnienie prawidłowego oświetlenia wnętrzom to obowiązkowy punkt procesu urządzania domu. Warto jednak pamiętać o zastosowaniu również plafonów zewnętrznych, jeśli wieczorem nie chcemy otwierać drzwi wejściowych po omacku. Eleganckim i minimalistycznym sposobem na doświetlenie przestrzeni zewnętrznej domu będą propozycje od Astro Lighting, Su-Ma czy innych producentów.

Plafony zewnętrzne ogrodowe

Jesteś szczęśliwym posiadaczem przydomowego ogrodu? Zorganizuj przestrzeń z użyciem elementów oświetleniowych. Plafony zewnętrzne, które oferujemy, mają zastosowanie nie tylko nad drzwiami wejściowymi, ale również na tarasie i balkonie. 

Dostępne u nas plafony ogrodowe są wykonane najczęściej z:

  • aluminium,
  • poliwęglanu,
  • metalu z elementami szklanymi,

Są przystosowane do wystawiania na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, takie jak wysokie lub niskie temperatury, dlatego sprawdzają się jako oświetlenie zewnętrzne budynków.

Plafony ogrodowe – które wybrać?

Wybór lampy zależy od kilku czynników. Po pierwsze od tego, ile miejsca jesteś w stanie na nią przeznaczyć. Prezentowane przez nas reflektory, kinkiety i plafony należą do kompaktowych i zgrabnych rozwiązań. Dzięki temu nie zajmują wiele przestrzeni i możesz z ich użyciem zagospodarować niewielkie powierzchnie.

Twój wybór zależy też od stylu, jaki preferujesz. Minimalistyczne pomysły z jednolitego materiału bez zdobień sprawdzą się w każdym wnętrzu. Z kolei bardziej ozdobne plafony wykorzystaj, jeśli brakuje Ci efektownych dekoracji w aranżowanej przestrzeni.

Najlepsze plafony zewnętrzne

Plafony zewnętrzne dostępne w naszym sklepie działają z lampami elektroluminescencyjnymi, czyli LED. Ich głównymi zaletami są: 

  • długi czas działania (nawet do kilkudziesięciu tysięcy godzin!), co oznacza, że po zamontowaniu możesz na długi czas zapomnieć o wymianie żarówki,
  • LED-y nie nagrzewają się tak, jak zwykłe żarówki, co oznacza, że są od nich bezpieczniejsze,
  • wytrzymałość – lampy LED są bardziej odporne na uszkodzenia, dlatego świetnie sprawdzają się jako oświetlenie zewnętrzne i ogrodowe.

Wykończenie dostępnych modeli jest szklane lub matowe, by osiągnąć silniejszą lub bardziej stonowane natężenie światła. Większość dostępna jest w wersji białej, czarnej lub grafitowej. Z łatwością dobierzesz plafon zewnętrzny do potrzeb swojego ogrodu czy tarasu.