Naświetlacze

Lampy naświetlacze

Naświetlacze ogrodowe umożliwiają idealne oświetlenie niektórych obiektów lub innych rzeczy w ogrodzie, gdy robi się ciemno. Jednym z powodów, dla których warto je kupić, jest to, że reflektory ogrodowe – w przeciwieństwie na przykład do oświetlenia wiszącego – są kierunkowe. Pozwala to na oświetlanie niektórych części ogrodu, do którego zwykłe światło może nie docierać, czyli np. oczka wodne, ładne drzewa lub ozdoby ogrodowe. Wszystkie nasze reflektory są łatwe w montażu i energooszczędne.


Naświetlacze do oświetlenia ogrodu

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie zamontować lampy naświetlacze, wystarczy pomyśleć, które obszary ogrodu masz zamiar wyłonić z ciemności. Możesz wyróżnić rośliny, drzewa, fasadę, fontannę, basen, ogrodzenie itd. Nie ma dokładnej zasady, ile reflektorów należy umieścić. W zasadzie ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia, bo to Twój ogród i możesz go oświetlić, jak tylko chcesz. Jedyna nasz rada jest taka: rozmieść naświetlacze w różnych punktach. Dzięki temu stworzysz przyjemne otoczenie, z którego będziesz się cieszyć przez cały rok.
Ponadto nie zapomnij, że jest to element oświetleniowy, który pomaga zwiększyć bezpieczeństwo i daje większą kontrolę nad obszarami zewnętrznymi przed wszelkimi intruzami. 

 

Naświetlacze i ich zalety - kierunkowość i wodoszczelność 

Większość naświetlaczy, które oferujemy to opcje kierunkowe. Możesz sam określić, w jakim stopniu kierujesz źródło światła na dane miejsce. Wybierz na przykład pochylenie reflektorów ogrodowych w pionie. Oferujemy również reflektory, które nie tylko są kierunkowe, ale również mogą być przechylane o 360 stopni. Stopień kierunkowości, jakiego potrzebuje Twoje oświetlenie zewnętrzne, zależy również częściowo od obiektu, który chcesz oświetlić.
Nie zapomnij, aby chronić naświetlacze ogrodowe przed różnymi warunkami pogodowymi. Wybieraj te, które spełniają normy klasy IP w zakresie wodoszczelności. Wówczas nie będzie im straszny ani deszcz, ani śnieg lub grad. Nasze reflektory zewnętrzne są również zabezpieczone przed brudem i kurzem niesionym przez wiatr.


Nie zwlekaj i zapoznaj się z pełną ofertą!