Naświetlacze

Naświetlacze ogrodowe

Naświetlacze ogrodowe umożliwiają idealne oświetlenie niektórych obiektów lub innych rzeczy w ogrodzie, gdy robi się ciemno. Jednym z powodów, dla których warto je kupić, jest to, że naświetlacze ogrodowe – w przeciwieństwie na przykład do oświetlenia wiszącego – są kierunkowe. Pozwala to na oświetlanie niektórych części ogrodu, do którego zwykłe światło może nie docierać, czyli np. oczka wodne, ładne drzewa lub ozdoby ogrodowe. Wszystkie nasze lampy naświetlacze są łatwe w montażu i energooszczędne.


Naświetlacze do oświetlenia ogrodu

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie zamontować lampy naświetlacze, wystarczy pomyśleć, które obszary ogrodu masz zamiar wyłonić z ciemności. Możesz wyróżnić rośliny, drzewa, fasadę, fontannę, basen, ogrodzenie itd. Nie ma dokładnej zasady, ile reflektorów należy umieścić. W zasadzie ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia, bo to Twój ogród i możesz go oświetlić, jak tylko chcesz. Jedyna nasz rada jest taka: rozmieść naświetlacze w różnych punktach. Dzięki temu stworzysz przyjemne otoczenie, z którego będziesz się cieszyć przez cały rok. Możesz też je łączyć z innymi rodzajami oświetlenia, np. plafonami zewnętrznymi, czy lampami natynkowymi
Ponadto nie zapomnij, że jest to element oświetleniowy, który pomaga zwiększyć bezpieczeństwo i daje większą kontrolę nad obszarami zewnętrznymi przed wszelkimi intruzami. 

 

Naświetlacze i ich zalety - kierunkowość i wodoszczelność 

Większość naświetlaczy, które oferujemy to opcje kierunkowe. Możesz sam określić, w jakim stopniu kierujesz źródło światła na dane miejsce. Wybierz na przykład pochylenie naświetlaczy ogrodowych w pionie. Oferujemy również lampy, które nie tylko są kierunkowe, ale również mogą być przechylane o 360 stopni. Stopień kierunkowości, jakiego potrzebuje Twoje oświetlenie zewnętrzne, zależy również częściowo od obiektu, który chcesz oświetlić.

 

Naświetlacze - lampy ogrodowe na niepogodę

Nie zapomnij, aby chronić naświetlacze ogrodowe przed różnymi warunkami pogodowymi. Wybieraj te, które spełniają normy klasy IP w zakresie wodoszczelności. Wówczas nie będzie im straszny ani deszcz, ani śnieg lub grad. Nasze naświetlacze zewnętrzne są również zabezpieczone przed brudem i kurzem niesionym przez wiatr.


Nie zwlekaj i zapoznaj się z pełną ofertą oświetlenia zewnętrznego!