Zasilania do szynoprzewodów

Zasilanie szynoprzewodu

Aby oświetlenie z użyciem szyn mogło sprawnie działać, potrzebujesz kilku akcesoriów. Do listy dopisz sobie zasilanie szynoprzewodu. Przygotowaliśmy zasilanie, które jest niezbędne do działania tego typu okablowania. Dzięki niemu skonstruujesz funkcjonalny i designerski system oświetleniowy w pomieszczeniu.


Zasilanie szynoprzewodu – funkcje

Zasilanie szynoprzewodu ma oczywiście praktyczne zastosowanie i użytkową funkcję, bo bez niego nie zadziałałby cały system. 

W ofercie sklepu Lampy-Bright znajdziesz zasilanie szynoprzewodu w wersji 3-fazowej, czyli przeznaczonej do instalacji elektrycznych o dużym obciążeniu:

  • w firmach,
  • miejscach użyteczności publicznej,
  • lokalach usługowych,
  • domach prywatnych.

Wszędzie tam, gdzie jednocześnie działa wiele urządzeń elektrycznych, powinno się zadbać o użycie napięcia 3-fazowego, ponieważ jednofazowe mogłoby sobie nie poradzić z obciążeniem. 

Zasilanie szynoprzewodu jest więc niezbędnym elementem zapewniającym dopływ prądu do szyny, do której podpina się lampy. 


Oświetlenie szynowe: zasilanie szynoprzewodu i pozostałe akcesoria 

Oświetlenie szynowe wymaga zastosowania wielu elementów. Zasilanie szynoprzewodu mamy – a co poza nim potrzebujemy do zbudowania kompletnej konstrukcji oświetleniowej?

Pozostałe elementy i akcesoria do szynoprzewodu:

  • Podstawą oczywiście są szyny, które znajdziesz w naszej ofercie w wersji zwykłej i wpuszczanej. 
  • Zaślepki i łączniki szynoprzewodu to kolejne akcesoria, które są potrzebne do stworzenia kompletnej instalacji. 
  • System byłby niepełny, gdyby nie lampy na szynie, które umieszcza się w wybranych miejscach instalacji. 

Wymienione elementy, takie jak łączniki, zasilacze, lampy i same szyny, są niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania systemu, a zaślepki pełnią równie ważną funkcję estetyczną. Dzięki nim zakończenie obwodu prezentuje się elegancko. 

Okablowanie w systemie szynowym to coraz chętniej wybierany sposób oświetlania pomieszczeń ze względu na jego nowoczesny, nieco surowy, ale jednocześnie designerski charakter. 

Oświetlenie tego typu i lampy na szynach najlepiej wyglądają w nowoczesnych wnętrzach, loftach i galeriach.

Napisz do nas, jeśli chcesz stworzyć u siebie system szynoprzewodów. Doradzimy Ci podczas zakupów i pomożemy wybrać najlepsze akcesoria oświetleniowe. Życzymy udanych zakupów!