Plafony do łazienki

Plafony do łazienki

W łazience ważne jest, aby lampy dawały jak najlepsze naturalne światło. Jeśli Twoja łazienka nie jest duża i potrzebujesz dodatkowego doświetlenia jej wnętrza, rozważ zakup plafonów łazienkowych. Wspólnie z kinkietem nad lustrem zapewnią optymalne światło w tym pomieszczeniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem plafonów do łazienki.


Plafony do łazienki i inne rodzaje oświetlenia

W łazience zazwyczaj wyróżnia się trzy rodzaje oświetlenia, które idealnie można wykorzystać do rozjaśniania tego pomieszczenia.

  • Oświetlenie ogólne: to światło podstawowe, czyli zwykle reflektory lub oprawy sufitowe takie jak plafony do łazienki. Dzięki nim z góry oświetlasz całą przestrzeń.
  • Oświetlenie strefowe: to światła, które mają na celu oświetlenie określonego punktu. Wzorcowym przykładem są kinkiety łazienkowe  nad lustrem lub lustra podświetlane, które dają dobre światło, ale nie tworzą cieni i uwidaczniają wszelkie mankamenty np. podczas robienia makijażu. Takie rozwiązania są bardzo wygodne, ponieważ mają osobny włącznik, więc możesz używać ich tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz.
  • Oświetlenie otoczenia: są to przyciemnione światła, które służą ogólnie do tworzenia przyjemnego klimatu w łazience. Można się przy nich zrelaksować podczas kąpieli w wannie, a jednocześnie pozwalają dobrze widzieć i poruszać się po pomieszczeniu. Idealnie sprawdzają się np. w nocy, kiedy nie chcesz się oślepiać lampą wiszącą. Taśmy świetlne LED są do tego idealnym rozwiązaniem.


Plafony do łazienki jako główne źródło światła

Bez względu na to, jakie dodatkowe oświetlenie łazienkowe wybierzesz, my polecamy Ci plafony do łazienki, które będą stanowić główne źródło światła. Możesz wybierać spośród typowo klasycznych oraz modernistycznych modeli lamp sufitowych, dostępnych w różnych rozmiarach, kształtach, kolorach i materiałach wykończeniowych.
Zintegrowany zasilacz LED sprawi, że Twoja łazienka będzie dobrze oświetlona, a Ty zaoszczędzisz na rachunkach za energię elektryczną. Już dziś poznaj nasze plafony do łazienki i wybierz rozwiązania, które Cię zachwycą!