Żarówki

Żarówki do lamp

Żarówki do lamp dostępne w sklepie Lampy-Bright to propozycje różnych marek, o różnych gwintach, a co za tym idzie, różnym przeznaczeniu. Poniżej dowiesz się, jakie typy żarówek znajdziesz w naszej ofercie i na co zwrócić uwagę podczas zakupów. 


Typy żarówek do lamp i ich przeznaczenie

Żarówki to nazwa, która odnosi się przede wszystkim do lamp żarowych, które powoli wychodzą z obiegu i są zastępowane przez inne typy źródeł światła elektrycznego. Wynika to z cech i właściwości, jakimi charakteryzują się poszczególne typy czy jak wpływają na środowisko.

Żarówki tradycyjne są już przeżytkiem. Obecnie najlepiej zwracać uwagę na łagodne dla środowiska i korzystne dla portfela lampy LED (inna nazwa to diody LED) i inne żarówki, które pod względem technologicznym znacznie przewyższają dawne propozycje. 

Poznaj różne typy żarówek:

Żarówki do lamp przeszły długą drogę od momentu wynalezienia, przez powszechną dostępność lamp żarowych aż po upowszechnienie innych typów lamp. Obecnie największą popularnością cieszą się żarówki LED, które w zasadzie powinniśmy określać jako diody. 

Żarówki do lamp, w zależności od typu, gwintu czy kształtu, mają różne przeznaczenie i sprawdzają się w różnych warunkach.

Niegdyś najpopularniejsze żarówki tradycyjne działały dzięki żarnikowi otoczonemu mieszanką gazów obojętnych, które obejmował szklany klosz ochronny. Te żarówki bardzo się nagrzewały i osiągały wysoką temperaturę. Dawały przy tym nieproporcjonalnie mniejszą moc światła, niż oczekiwaliśmy. 

Ze względu na niską trwałość i zbyt szybkie nagrzewanie się, zostały zdominowane (i w pewnym stopniu wycofane przez UE) na rzecz mniej awaryjnych i bardziej ekologicznych rozwiązań. 

Przykładem mogą być żarówki LED, czyli ekologiczne rozwiązanie oświetleniowe. Zużywają mniej energii, nie nagrzewają się nadmiernie i co równie ważne – mają długą żywotność.

 

Żarówki do lamp w sklepie Lampy-Bright

Żarówki do lamp to oczywiście niezbędne akcesoria, aby instalacja oświetleniowa miała możliwość działać we właściwy sposób. 

W sklepie online Lampy-Bright znajdziesz żarówki o następujących gwintach:

  • G9 – to typ halogenowy o podstawie w kształcie pętelek montowanych na wcisk;
  • GU10 – gwint wykorzystywany w przypadku oświetlenia halogenowego;
  • AR111 – oświetlenie z tym gwintem jest często używane jako lampy wystaw sklepowych;
  • E27 – najbardziej popularny typ gwintu, przeznaczony do różnych napięć.

Poza gwintami zwróć też uwagę na barwę światła, jaką otrzymasz po zamontowaniu danej żarówki. Światło może mieć ciepły lub zimny odcień. Może być też białe lub w odcieniach żółci lub niebieskiego. Barwa światła ma znaczenie, dlatego wybierz najlepszą do swoich potrzeb!

Dobrze dobrane źródła światła to oszczędność pieniędzy, estetyczny design i korzyści dla wzroku i samopoczucia. Dzięki nim pomieszczenie staje się wygodne i piękne. Aż chce się w nim spędzać czas!

Jeśli szukasz konkretnej żarówki do swojej lampy, a nie widzisz jej w ofercie lub masz wątpliwości, która sprawdzi się u Ciebie, napisz do nas. Z przyjemnością doradzimy Ci podczas zakupów.