Żarówki LED

Żarówki LED

Chyba nie trzeba przedstawiać diod ledowych. Od lat stanowią najpopularniejszą alternatywę dla tradycyjnych żarówek. Dlaczego zyskały taką popularność? Co wyróżnia żarówki LED i na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów? 


Żarówki LED – dlaczego warto je kupić?

Dlaczego warto zdecydować się na żarówki LED? W wielu aspektach przewyższają one żarówki typu tradycyjnego. Sprawdź, czym wyróżniają się LED-y:

  • Żarówki LED są korzystniejszym ekonomicznie rozwiązaniem niż tradycyjne świetlówki. Charakteryzuje je dużo dłuższa żywotność, dlatego raz kupione, służą przez lata. 
  • Za sprawą żarówek typu LED pomieszczenie wygląda nowocześnie i elegancko. LED-ów wykorzystuje się jako punkty świetlne na podwieszanych sufitach, ale nie tylko. Prezentują się świetnie w każdym wnętrzu.
  • Żarówki LED wolno się nagrzewają i – co bardzo ważne – są odporne na uszkodzenia mechaniczne. To wyróżnia je na tle tradycyjnych żarówek.

Podczas zakupów zwróć uwagę przede wszystkim na gwint żarówki oraz jej moc. Dobranie odpowiedniego gwintu to podstawa, aby żarówka została poprawnie wkręcona i miała szansę oświetlić pomieszczenie.

Moc żarówki należy dobrać do potrzeb. Wszystko zależy od tego, czy będzie ona stanowić oświetlenie główne czy punktowe oraz jak dużą przestrzeń ma oświetlić. 

Kolejnym ważnym aspektem jest wybranie barwy światła. Żarówki LED mogą występować przyjmować trzy podstawowe barwy:

  • ciepłą barwę światła - nadaje pomieszczeniu wrażenie przytulności i pozwala się zrelaksować,
  • neutralną, białą barwę – zbliżoną do światła dziennego. Jest łagodna dla oczu i sprawdza się w mieszkaniach,
  • chłodną, niebieska barwę – ten typ jest często wybierany do biur i innych miejsc pracy. Jest najbardziej wyrazisty i pozwala się skupić. 

 

Ledowe żarówki – jakie wybrać?

Jak wspomnieliśmy, żarówki ledowe wybieraj, biorąc pod uwagę potrzeby w danym pomieszczeniu. W ofercie Bright znajdziesz żarówki z różnymi gwintami i o różnej barwie światła. 

  • Oferujemy ledowe żarówki marki Osram, w tym Osram E27 4,2W na wkręcanym szerokim trzonku. To klasyczny gwint, z jakim często spotykamy się w domach. 
  • Proponujemy też żarówki LED GU10. To typ gwintu, który działa na zasadzie “wciśnij i obróć”. 
  • Szczególnym rodzajem żarówek są też żarówki LED z gwintem AR111 – idealne do punktowego doświetlania detali w przestrzeni. 

Zrób zakupy online lub napisz do nas, wspólnie wybierzemy idealne żarówki LED do Twoich potrzeb.