Szyny i akcesoria

Szynoprzewody

Szynoprzewody są popularnie stosowane do dystrybucji energii zarówno w zastosowaniach przemysłowych, jak i komercyjnych. Nasz asortyment szynoprzewodów jest jednym z najbardziej wszechstronnych na rynku. Obejmuje systemy o dużej mocy, trójfazowe, w różnych kolorach i długościach.

Funkcjonalne szynoprzewody i akcesoria

Szynoprzewody to wyrafinowane elementy technologii, które sprawiają, że skomplikowana dystrybucja energii jest łatwiejsza, tańsza i bardziej elastyczna. W zastosowaniach elektrycznych energochłonnych szyna prądowa jest elementem krytycznym do przewodzenia znacznych poziomów prądu między podzespołami.

Jaki kształt mają szynoprzewody?

Większość szynoprzewodów ma kształt płaskownika, pręta lub czasami rury wykonanej z miedzi, mosiądzu lub aluminium. Są zoptymalizowane pod kątem wymagań dotyczących prądu elektrycznego i specyfikacji wydajności. Podczas gdy szyny prądowe pełnią głównie funkcje elektryczne, a nie konstrukcyjne, elektrycy zawsze muszą wziąć pod uwagę, w jaki sposób elementy te łączą się ze sobą, by spełnić warunki wydajności elektrycznej. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz też odpowiednie akcesoria, czyli np. zaślepki, zasilania oraz łączniki.

Szynoprzewody do przemysłu i dekoracji

Mamy na uwadze elastyczność stosowania systemów oświetlenia szynowego, dlatego oferujemy szynoprzewody, które mogą być stosowane do zasilania oświetlenia i małych instalacji energetycznych w budynkach komercyjnych i przemysłowych. Są to biura, fabryki, miejsca parkingowe, warsztaty, hipermarkety, magazyny, lotniska itd.

W każdym z tych miejsc szynoprzewody są lepsze niż tradycyjne metody okablowania. Ich specyfika sprawia, że mają małe wymagania przestrzenne, są proste i szybkie w instalacji, a także bezpieczne. Dużym plusem szyn prądowych jest elastyczność ich montażu. W przypadku tradycyjnej instalacji elektrycznej zmiana lokalizacji oświetlenia może być skomplikowana i czasochłonna. Dzięki szynoprzewodom po prostu odłączysz światło w jednym miejscu i podłączasz je w nowym punkcie.

Zapraszamy do zakupów i kontaktu. Chętnie przygotujemy kompleksową ofertę szynoprzewodów dostosowaną do Twoich potrzeb. Sprawdź także jakie lampy na szynę znajdziesz w naszym asortymencie.